Vítejte na stránkách Mateřského Centra Dobříšek

   

 

 


 

Napište nám: mc.dobrisek@tiscali.cz 

 

 

 

 

KRONIKA a FOTO

5. prosince 2009

Řemesla a betlém na jarmárku v Dobříšku

V předvečer sv. Mikuláše přišlo přes dvě stě dětí a dospělých načerpat klid a inspiraci v příjemné adventní atmosféře vánočního jarmárku.

Všichni obdivovali řemeslnou zručnost mistra skláře i řezbáře a mnozí si sami vyzkoušeli např. vyfouknout skleněnou ozdobu nebo vyřezat kvítek z větvičky. Prodej skla, keramiky, šperků, hraček z vlny, přáníček a zdravé výživy byl vhodně doplněn dalšími dílnami, kde si příchozí mohli sami vyzkoušet pro mnohé zcela nové výtvarné techniky.

Doprovodným programem bylo taneční vystoupení kroužku R. Kubátové, prezentace nové knížky Z. Žádníkové „Ve znamení motýla“ a čtení pana Kahouna z připravované knížky o čertech. Tím jsme společně s MěK zahájili soutěž 3. ročníku projektu Celé Česko čte dětem®.

Hosté z divadla ŠUS nám zahráli a zazpívali nádherné představení Betlém podle lidové vánoční hry.

Na závěr jsme se společně vypravili do Zvonkového průvodu a slavnostně jsme rozsvítili krásný vánoční stromek před zámkem. Vánoční koledy nám dotvářely již blížící se vánoce. Děti v info-centru zámku dostávaly Ježíškova razítka a sladkou odměnu. Mikulášskou atmosféru doplnili i prohlídky v expozici Dobříšských přízraků, které v přítmí zámku s doprovodem průvodců s lucernami v ruce vypadali obzvlášť strašidelně. Na konec si děti pěkně zazvonily a s rodiči se spokojeně rozešli do svých domovů pro Mikulášskou nadílku.