Vítejte na stránkách Mateřského Centra Dobříšek

   

 

 


 

Napište nám: mc.dobrisek@tiscali.cz 

 

 

 

 

KRONIKA a FOTO

30. ledna  2010

Celé Česko čte dětem:

U Velblouda se četlo

V sobotu 30. ledna odpoledne se uskutečnilo druhé veřejné čtení 3.ročníku projektu Celé Česko čte dětem.Malé posluchače spolu s jejich rodiči přivítala dobříšská kavárna „Café Velbloud“.Hostem byla herečka Zdeňka Žádníková-Volencová, která se tentokrát představila jako  spisovatelka a autorka velice pěkné knihy „Ve znamení motýla“.Její autorské čtení malé posluchače přímo ohromilo.Jako v každé správné pohádce, tak i v této, zvítězilo dobro. Ovšem strastiplná pouť dvou holčiček Andrejky a Jáni k přemožení  obávaného Slizráda a jeho Orlohadů vyžadovalo hodně odvahy a sesterské lásky. Ovšem nebyly v tom samy. Průvodcem jim byl Růžovec.Pomáhaly i jiné fantazijní postavičky jako létající Jelenopes, Kozoroh a jiní tvorové.

V závěru podvečera byla kniha pokřtěna dětským šampaňským, které sponzorovala sama autorka knihy. Kmotry se staly děti, které popřály knize svým polibkem šťastnou cestu k ostatním čtenářům.

Při autogramiádě mohly děti získat podpisy do právě zakoupených knih nejen od autorky, ale i výtvarníka knihy Ivo Chvátila. Malí posluchači v doprovodu svých rodičů odcházeli s úsměvem na rtech a příjemným pocitem v srdíčku. Akci navštívilo kolem 40 dětí

 Veškerý zisk z prodaných knih šel do Nadačního fondu Zdeňky Žádníkové. Například v  Dobříši  se děti v II. mateřské škole pohybují v prostředí krásných nástěnných maleb, které sponzoroval a zprostředkoval právě NFZŽ.

Organizátoři akce Městská knihovna Dobříš a Mateřské centrum Dobříšek upozorňují, že sběr čtenářských deníčků, kde děti malují své obrázky z předčítaných knih, proběhne v týdnu od 1. 3. do 5. 3. 2010 v Městské knihovně Dobříš. Do tohoto okamžiku se čtenářské spíše výtvarné soutěže přihlásilo 41 dětí. Rozšiřte, prosím, počet rodin, kde kniha má své čestné místo. Přihlásit se můžete v Městské knihovně www.knihovna.dobris.net. Příští závěrečné čtení proběhne 13. března v 15.00 hod. v Městské knihovně. Hostem bude PhDr. Marie Hrušková, autorka knih o památných stromech.