Vítejte na stránkách Mateřského Centra Dobříšek

   

 

 


 

Napište nám: mc.dobrisek@tiscali.cz 

 

 

 

 

KRONIKA a FOTO

12. června  2010

závěrečná zpráva – tohle dělá táta

12.6.2010 se Mateřské centrum Dobříšek připojilo k celostátní kampani Sítě MC „Táta dneska frčí“ akcí s názvem „Tohle dělá táta.“ Celé odpoledne zahájila ve 14:00 vernisáž výstavy dětských prací výtvarných dílen, kterou připravili lektoři vedoucí výtvarné kroužky: Garáž, Tvůrčí proces, Dovedné ruce a Mistr Paleta. Výstava je prodejní a její výtěžek bude použit na obnovení dětského hřiště Noemova Archa.

V 15:00 odstartovala sranda akce pro děti „Tohle dělá táta“. Na několika stanovištích si děti vyzkoušely, co obnášejí některé tátovské profese a získaly představu o tom, co dělá jejich táta v „práci.“ Dozvěděly se, jak se zpracovává tříděný odpad, sestaví motor, převozily kolečkem hromadu štěrku, pokusily se obehrát profesionálního basketbalistu, střílely na terč a hasily požár. Program připravila Andrea Kilford a své profese představili: Clive Kilford, Jan Marek, Pavel Oplíštil, Jakub Marvan, Štěpán Šafařík, Robert Husár, Míra, Sbor dobrovolných hasičů a Městská policie.

Po celou dobu akce probíhala prezentace návrhů na nový prvek dětského hřiště Noemova Archa. Děti i dospělí mohli hlasovat pro návrh, který se jim nejvíce líbil. Dozvěděli se informace o cenách, kvalitě materiálů a nabídek jednotlivých firem.

Stánek s občerstvením pečoval o tělo i duši a celou akci zakončil neformální táborák s opékáním. I přes veliké horko a nižší návštěvnost byla zásluhou všech organizátorů příjemná atmosféra.

Za MC Dobříšek Stáňa Bedřichová